جشنی که با تودهنی شروع شد! پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 2هزار واحد تا سال 1404/ برنامه مدونی برای تبلیغات در کشورهای هدف گردشگری تدوین شده است
ملاقات 200 نماینده مجلس با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در ماه‌های اخیر
جاذبه‌های تبریز را به محصول گردشگری تبدیل کردیم
پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های گردشگری در مناطق روستایی و عشایری استان تهران
محور گردشگری کلات احیا می‌شود
موزه بانک سپه تاریخ ایران را روایت می‌کند/ نباید برای خروج مردم از کشور مانع ایجاد کرد

  آخرين اخبار
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
تأمین ارز مسافران از طریق دفاتر خدمات مسافرتی/ کاهش مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها به 3درصد
ایثارگران را جزو برکات سازمان میراث‌فرهنگی می‌دانم/ دولت تدبیر و امید به حوزه ایثارگران توجه ویژه‌ای دارد
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

جشنی که با تودهنی شروع شد!

مجری بهتر است نمک هایش را بین معرفی کاندیداها بریزد و بگذارد مراسم معرفی برگزیده ها به شکل رسمی برگزار شود؛ مثل اسکار.

  

ولا در یک جشن همه باید شاد و شنگول باشند اما آنقدر جشن ندیدیم و جشن ندیده‌ایم که راه و رسم جشن گرفتن هم یادمان رفته و بلد نیستیم، بیخود و بی‌جهت نیست که عصبانی‌ترین ملت دنیا لقب گرفته‌ایم. چون در پایکوبی‌های‌مان هر چیزی را می‌کوبیم الا پا ! خودتان بگویید اگر بک اجنبی در چهارشنبه سوری پایش را به کشورمان بگذارد چگونه باید احساس شادی ما را متوجه شود؟ و با همین فرمان بروید تا آخر... خب؛ جشنواره فیلم فجر هم از این قاعده خارج نیست. جشنی که با دعوای انتخاب بر سر مجری تلویزیونی از نامزدی مدیری تا تودهنی زدن به رشیدپور شروع می شود باید هم به چیزهای عجیب و غریب تر دیگری ختم شود؛ مثل فاشیست شدن فردوسی؛ داد و بیداد کردن حاتمی کیا؛ اشتباه گرفتن فیلم ارزشی به «وقت شام» با شوی مسئله‌دار «بفرمایید شام» و... خلاصه، جشنواره فیلم فجر درست عین جشن های عروسی مان، حاشیه هایش بر اصل داستانش می چربد.

جالب اینکه خیلی از قصه هایش هم هر سال تکرار می‌شود اما باز برای همگان نامکرر است! مثلا این داستان سینمای مستقل و وابسته، هر سال روی بد و خوب بودنش بحث می‌شود و دست آخر هم، بعد از سی و شش سال کسی نفهمید فیلمی بهتر است که با پول بادآورده ساخته شود و یا با پولی که باد آنرا ببرد؟ آیا جیره بگیر نهاد بودن خوب است یا دست به جیب شدن خود عوامل فیلم؟ البته امسال حاتمی کیا آب پاکی را ریخت روی دست همه و با افتخار اعلام وابسته‌گی کرد! هر چند مثل همیشه جوری حرف زد که آخر کسی نفهمید که او دقیقا به نعل می زند یا به میخ و یا دقیقا از چه کسی خوشش نمی آید؟ چون در عین حال به تلویزیونی توپید که خودش «اند» وابستگی است و اصولا باید دو چیز وابسته، از همدیگر خوششان بیاید که برعکس شد! بگذاریدش به حساب اتفاقات عجیب و غریب جشنواره !

از چیزهای دیگری که همیشه در جشنواره ها بوده اما همچنان برای مان جالب است؛ واکنش به آرای هیات داوران است که در همین راستا ما سی و شش سال است مرتبا فقط چند عکس العمل خاص را می بینیم. مثلا گفته می شود: از بیرون به داوران سفارشاتی داده شده (معلوم نیست این «سربازان گمنام سفارش دهنده» که همگان هم ظاهرا آنها را می شناسند چرا ظهور نمی کنند و بطور مستقیم داوری نمی کنند تا حرف و حدیث هم کمتر باشد؟ آخه چرا اصرار دارند لقمه را اینقدر دور سرشان بچرخانند؟!) البته داوران هم، هر سی و شش دوره، بشدت تاکید کردند که کاملا مستقل اند و اگر هم توصیه ای بشود آنرا دایورت می کنند. اما در عین حال نتایج جوایز هر سی و شش دوره همواره جوری بوده که تصادفا با اهداف توصیه کنندگان فرضی(!) همخوانی داشته که ما زیر و بالای کلمه «تصادفا» را هم خط می کشیم تا چیزی بارمان نکنند. توجه داشته باشید که به هر حال نباید نان خورد و نمکدان شکست!

یکی دیگر از داستان های تکراری جشنواره ها توزیع عادلانه جوایز در آنها بوده تا تعداد کمتری ناراحت شوندکه باز هیات داوران اینجا هم از این اتهام دلخور شده اما در عین حال هرگز عدالت شان را هم در توزیع جوایز کتمان نکرده و نمی کنند! یکی دیگر از چیزهای تکراری جشنواره فجر این است که معمولا آنرا با مراسم اسکار می سنجند و حتی بعضی از قسمت هایش را از اسکار کپی می کنند؛ مثل: فرش قرمز و نشان دادن بخش هایی از فیلم کاندیداها و چهره های آنها در سالن و اعلام نام برنده در پاکت و ... اما معلوم نیست چرا کلا ااز اسکار تقلید نمی کنند و خیالشان را راحت نمی کنند. مثلا اگر داوری جشنواره فجر مثل اسکار چند صد نفری و به شکل آکادمی باشد حرف و حدیث داوری هم کمتر می شود. یا اگر لباس های شرکت کنندگان، حداقل کمی هم که شده رسمی باشد مراسم کلی شکیل وزیباتر می شود. اما گویا در جشنواره فجر هر لباسی آزاد است به جز لباس رسمی! یا بهتر است که مجری مثل مراسم اسکار نمک هایش را بین معرفی کاندیداها بریزد و بگذارد مراسم معرفی برگزیده ها به شکل رسمی برگزار شود.

بعد اتنخاب مشترک دو نفر برای یک جایزه مشترک در این جشنواره ما شاهد ظهور چند چیز دیگر هم بودیم مثل: انتخاب دو نفر برای دو جایزه مشترک! یا انتخاب دو تفر برای یک جایزه و دیپلم غیرمشترک و یا انتخاب یک نفر از دو فیلم برای یک جایزه مشترک و... صدا و سیمای غیرتی ما هم که بیچاره فقط باید هواسش به ریخت و قیافه خانمها باشد تا میادا چیزی از دست سانسورچی هایش در رود چون این هنرمندان زبل مثل ماهی لیز هستند. مخصوصا که این جشنواره به جشنواره فیلم های غیرتی هم لفب گرفته ! 
به امید هوای تازه تر

 شماره خبر : 559    مشاهده : 128    انتشار : 23/11/1396        آرشيو فرهنگ و هنر در گردشگری         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد