صالحی:باید از ثمرات برجام استفاده بهتری می‌کردیم پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 2هزار واحد تا سال 1404/ برنامه مدونی برای تبلیغات در کشورهای هدف گردشگری تدوین شده است
ملاقات 200 نماینده مجلس با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در ماه‌های اخیر
جاذبه‌های تبریز را به محصول گردشگری تبدیل کردیم
پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های گردشگری در مناطق روستایی و عشایری استان تهران
محور گردشگری کلات احیا می‌شود
موزه بانک سپه تاریخ ایران را روایت می‌کند/ نباید برای خروج مردم از کشور مانع ایجاد کرد

  آخرين اخبار
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
تأمین ارز مسافران از طریق دفاتر خدمات مسافرتی/ کاهش مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها به 3درصد
ایثارگران را جزو برکات سازمان میراث‌فرهنگی می‌دانم/ دولت تدبیر و امید به حوزه ایثارگران توجه ویژه‌ای دارد
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

صالحی:باید از ثمرات برجام استفاده بهتری می‌کردیم

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران معتقد است برای آنکه بتوانیم در حوزه انرژی شاهد بهره برداری بیشتر از نتایج برجام باشیم باید در سطح گسترده تری برندهای معتبر جهانی مثل توتال در پروژه‌های نفتی ایران حضور پیدا کنند و در نتیجه شرکت های داخلی نفت تقویت شوند.

  

حمیدرضا صالحی در گفت و گو با خبرآنلاین درباره اینکه چقدر از فرصت‌های پس از برجام در حوزه انرژی استفاده شد گفت: واقعیت این است که پس از برجام تولید و صادرات نفت ایران دو برابر شد.

وی ادامه داد: اما سوال این است که در بخش توسعه تولید و به نتیجه رساندن پروژه های نفتی چقدر تواانستیم به هدف گذاری‌ها برسیم؟ بزرگترین پروژه ای که تبدیل به  یک قرارداد شد پروژه توتال و پارس جنوبی بود، اما انتظار این بود که پس از برجام شاهد تعداد بیشتری از این نمونه ها باشیم.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران عنوان کرد: اگر این اتفاق می افتاد و کشورهایی که صاحب برندهای معتبر مثل توتال هستند به ایران می آمدند می توانستیم نتایج بهتری بگیریم. واقعیت این است که هنوز میوه برجام به لحاظ عملی برداشت نشده است و ارتباطات بانکی همچنان با مشکل روبه رو است.  

صالحی افزود: انتظار این بود که سرمایه گذاری مستقیم بیشتری در ایران اتفاق بیفتد. البته اخیرا شاهد نمونه های خوبی مثل فرانسه بودیم که اعلام کرد که ۱.۵ میلیون دلار وام برای اعتبار خریدار شرکت های ایرانی پرداخت می کند. این حرکت مثبتی بود که فرانسه انجام داد و در مقابل تحریم های آمریکا ایستاد. باید بتوانیم در حوزه نفت  و انرژی از چنین امکاناتی  استفاده کنیم و برندهای بزرگی مثل توتال به ایران بیایند تا ثمره بیشتری از برجام داشته باشیم و در نتیجه دیگرامکان خدشه وارد کردن از سوی آمریکا به برجام وجود نداشته باشد.

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه باید نگرش‌مان را در حوزه انرژی تغییر دهیم گفت: اگر به گذشته برگردیم می بینیم که می توانستیم از فرصت انتقال انرژی و وصل شدن خطوط انرژی مان به کشورهای همسایه استفاده کنیم و این اقدام می توانست برای ما ثبات به دنبال داشته باشد.همچنین انتظاری که بعد برجام وجود داشت این بود که شرکت های نفتی مان در توسعه میدان های مشترک بهترعمل کنند چون به هر حال ما کشوری هستیم که تعداد زیادی میدان مشترک با کشورهای همسایه داریم برای همین خودمان باید یک صنعت نفت قابل اتکا و قوی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: نمی توان از یک طرف رتبه اول ذخایر گاز و رتبه سوم ذخایر نفت دنیا را داشته باشیم از طرفی شرکت صنعت نفت قوی نداشته باشیم. باید از فرصت ها بهتر استفاده کنیم و نگاه بلند مدت را در حوزه انرژی جایگزین کنیم. باید بتوانیم زنجیره کمبودهای صنعت نفت مان در بخش تولید، اکتشاف و سایر بخش ها را از طریق همکاری و سرمایه گذاری برندهای معتبر کامل کنیم. اتفاقی که هنوز نیفتاده است و امیدواریم در آینده این اتفاق بیفتد.

 شماره خبر : 531    مشاهده : 69    انتشار : 16/11/1396        آرشيو سیاسی         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد