بی‌پولی بحرانی در تهران/ نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه شورا: شهرداری برای اداره شهر وام گرفته پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
محوطه اشکانی وستمین در نوروز 97 برای بازدید عمومی گشوده می شود
ارکان ارتباطات نوین سبد محصولات لنوو را افزایش داد
قطاب خانگی شیرینی مخصوص عید
نان نخودچی خانگی شیرینی مخصوص عید
سبزی پلو با ماهی ویژه، مخصوص شب عید
کیک صبحانه تابه ای سریع و خوشمزه!+عکس
بررسی ویدیویی نوکیا ۸۱۱۰ با ساختار موزی شکل!
سامسونگ انتظار دارد تا فروش گلکسی S9 در مقایسه با گلکسی S8 بیشتر باشد
بهترین شبیه‌سازهای اندروید برای ویندوز ۱۰ (به همراه لینک دانلود)
بررسی اولیه نوکیا ۸ سیروکو (Sirocco)؛ جواهری از پهنه اسکاندیناوی!
برگزاری پروژه ملی کودک و اینترنت (کوا) برای دانش آموزان مرکز استان
خداحافظی با پیژامه آبی و زیرپیراهن سفید
جشنی که با تودهنی شروع شد!
از شائبه بایکوت «لاتاری» تا علت ندیدن نوید محمدزاده و جواد عزتی/ پاسخ دو داور جشنواره به شایعات

  آخرين اخبار
معرفی انواع مختلف گردشگری
جایگاه واقعی ایران در گردشگری جهان کجاست؟
جایگاه و نقش صنایع دستی در جذب گردشگری
آشنایی با انواع مشاغل صنعت گردشگری
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از ستاد اجرایی خدمات سفر در استان‌های البرز و قزوین بازدید می‌کند
محوطه اشکانی وستمین در نوروز 97 برای بازدید عمومی گشوده می شود
بهترین اپلیکیشن های ترجمه برای سفرهای خارج از کشور
تاثیر فناوری بر سفر در سال 2017
افزایش جستجو و رزرو اینترنتی توسط گوشی های هوشمند
فناوری های تاثیرگذار بر صنعت گردشگری
  پربيننده ترين اخبار
جایگاه واقعی ایران در گردشگری جهان کجاست؟
تاثیر فناوری بر سفر در سال 2017
معرفی انواع مختلف گردشگری
فناوری های تاثیرگذار بر صنعت گردشگری
جایگاه و نقش صنایع دستی در جذب گردشگری
آشنایی با انواع مشاغل صنعت گردشگری
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی از ستاد اجرایی خدمات سفر در استان‌های البرز و قزوین بازدید می‌کند
محوطه اشکانی وستمین در نوروز 97 برای بازدید عمومی گشوده می شود
بهترین اپلیکیشن های ترجمه برای سفرهای خارج از کشور
افزایش جستجو و رزرو اینترنتی توسط گوشی های هوشمند
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

بی‌پولی بحرانی در تهران/ نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه شورا: شهرداری برای اداره شهر وام گرفته

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه و خزانه‌دار شورای شهر تهران گفت: بر اساس گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری، در آذرماه امسال نیز همانند سه‌ماهه اول مدیریت جدید شهرداری تهران درآمدها بیش از هزینه‌ها محقق شده و هزینه‌های شهرداری روند کاهشی داشته است.

  

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ سید حسن رسولی در ارائه گزارش حساب‌های درآمد و هزینه شهرداری تهران (آذرماه و 9 ماهه 1396) در راستای اجرای مفاد ماده 79 قانون شهرداری‌ها و تبصره ذیل ماده 6 آیین‌نامه نحوه هزینه بودجه شوراهای اسلامی کشور مصوب 29 اردیبهشت‌ماه سال 92، اظهار کرد: ضروری است شهردار ضمن رعایت مُرِ قانون، قبل از 15 هرماه گزارش ماه گذشته درآمد و هزینه‌های شهرداری را ارائه کند، همچنین لازم است شهرداری اطلاعات مربوط به جریان نقدی فعلی و آتی حاصل از سرمایه‌گذاری‌ها و مشارکت‌های اقتصادی انجام‌شده را نیز ارائه نمایید تا گزارش جامع‌تری ارائه شود.

وی بابیان اینکه بر اساس اطلاعات ارسالی توسط معاونت مالی و اقتصادی شهرداری تهران، شهرداری تهران در آذرماه امسال درمجموع 12 هزار و 536 میلیارد ریال درآمد وصولی داشته و هزینه‌های شهرداری در این مدت نیز 5هزار و984 میلیارد ریال در دفاتر ثبت‌شده است، تأکید کرد: در این مدت 6هزار و 551 میلیارد ریال درآمدها بیشتر از هزینه‌ها بوده است. در آذرماه امسال نیز همانند سه‌ماهه اول مدیریت جدید شهرداری تهران درآمدها بیش از هزینه‌ها محقق شده و هزینه‌های شهرداری روند کاهشی داشته است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران گفت: بر اساس گزارش واصله از شهرداری تهران، از مجموع درآمدهای وصولی در آذرماه 10 هزار و 524 میلیارد ریال یعنی حدوداً 84 درصد نقد و 2هزار و 12 میلیارد ریال یعنی 16 درصد آن غیر نقد محقق شده ، همچنین هزینه‌های صورت گرفته در آذرماه گذشته 90 درصد به‌صورت نقد تأمین‌شده است.

رسولی همچنین گفت: مطابق بررسی بودجه یک دوازدهم در آذرماه از مبلغ 14 هزار و 916 میلیارد ریال، 12 هزار و 536 میلیارد ریال درآمد کسب‌شده است یعنی 84 درصد درآمدهای محقق شده اما طبق برنامه زمانبدی دو هزار میلیارد ریال کسری عملکرد دارد. در این میان درآمدهای نقد بیش‌ازحد انتظار محقق شده به‌طوری‌که بودجه نقد یک دوازدهم در آذرماه 9 هزار و 592 میلیارد ریال باید باشد اما رقم حاصله 10هزار 524 میلیارد ریال محقق شده همچنین در بخش غیر نقد بودجه نیز بر اساس یک دوازدهم آذرماه به‌جای 5هزار و 323 میلیارد ریال، 2هزار و 12 میلیارد ریال یعنی 37 درصد آن محقق شده است.

وی ادامه داد: نکته مهم در عملکرد یک دوازدهم در آذرماه این است که شهرداری تهران در این ماه در بخش جمع درآمدها موفق شده دو هزار و 485 میلیارد ریال درآمد کسب کند اما در این بخش 3 هزار و 376 میلیارد ریال عقب‌تر از بودجه 96 عمل کرده همچنین در بخش منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای نیز تنها موفق به جذب 3 هزار و 862 میلیارد ریال شده که در این بخش نیز 3 هزار و 196 میلیارد ریال از برنامه یک دوازدهم در آذرماه کسری عملکرد دارد. در بخش منابع حاصل از واگذاری دارایی‌های مالی عملکرد آذر شهرداری، 6 هزار و 189 میلیارد ریال درآمد کسب کرده که 4 هزار و 192 میلیارد ریال آن بیش از برنامه مصوب بوده در حقیقت شهرداری تهران برای تأمین درآمدها در دو بخش اعلام‌شده به سمت دریافت وام از بازار پولی و مالی اقدام کرده است.

خزانه‌دار شورای شهر با اشاره به اینکه در بخش هزینه‌بر اساس اختیارات شهرداری، 167 هزار میلیارد ریال اعتبار ابلاغ‌شده که بر اساس عملکرد یک دوازدهم در آذرماه 5هزار 984 میلیارد ریال هزینه شده است، تأکید کرد: روند هزینه‌ای در سه بخش هزینه‌ای، تملک سرمایه‌ای و مالی درمجموع 8 هزار و 931 میلیارد ریال کمتر از عملکرد پیش‌بینی‌شده برای آذر بوده است.

وی درباره گزارش ارسالی شهرداری برای مجموع درآمد و هزینه‌های شهرداری در 9 ماهه امسال نیز گفت: در 9 ماهه امسال 93هزار 307 میلیارد ریال درآمد در بخش‌های مختلف کسب‌شده که از این رقم 63هزار و 884 میلیارد ریال آن یعنی 74 درصد به‌صورت نقد و 23 هزار و 870 هزار میلیارد ریال یعنی 26 درصد به‌صورت غیر نقد بوده است همچنین در 9 ماه امسال 47هزار و 20 میلیارد ریال هزینه در دفاتر ثبت‌شده است که این رقم در چند ماه آینده با توجه به ثبت سایر هزینه‌ها قابل‌افزایش است. در بخش هزینه‌ها 40 هزار و 644 میلیارد ریال یعنی 86 درصد از محل اعتبارات نقد و 6 هزار و 376 میلیارد ریال یعنی 14 درصد به‌صورت غیر نقد تأمین اعتبار صورت گرفته است.

رسولی در بررسی عملکرد 9 دوازدهم بودجه مصوب شهرداری نیز اظهار کرد: می‌بایست درآمدها برای عملکرد9ماهه، رقم 134 هزار و 250 میلیارد ریال می‌بود که 93 هزار 307 میلیارد ریال آن محقق شده است . بودجه نقد 9 دوازدهم در سال جاری نیز 69هزار 437 هزار میلیارد ریال یعنی 80 درصد محقق شده که بر اساس برنامه انتظار می‌رفت 86 هزار 336 میلیارد ریال محقق می‌شد همچنین در بخش غیر نقد نیز به‌جای تحقق 47 هزار 913 میلیارد ریال تاکنون 23 هزار و 870 میلیارد ریال آن محقق شده است.

نائب رئیس کمیسیون برنامه‌وبودجه شورای شهر تهران، اعلام کرد: در بررسی عملکرد 9 دوازدهم نیز در دو بخش درآمدها و منابع حاصل از واگذاری دارایی سرمایه‌ای نیز شهرداری تهران عقب‌تر از برنامه عمل کرده به‌طوری در بخش درآمد 20 هزار و 212 میلیارد ریال و در بخش منابع حاصل از تملک دارایی‌های سرمایه‌ای 14 هزار و 143 میلیارد ریال عقب‌تر از برنامه عمل کرده است.

رسولی تأکید کرد: بدون تردید تأمین 100 درصدی درآمدهای شهرداری با توجه به عقب‌ماندگی در بخش‌های مختلف در سه‌ماهه باقی‌مانده از سال قدری دور از انتظار است اما نکته مثبت این است اگر درآمدها کاهش‌یافته در بخش هزینه‌ها با مدیریت، شاهد کاهش هزینه‌ها هستیم.

 شماره خبر : 526    مشاهده : 28    انتشار : 15/11/1396        آرشيو اجتماعی         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد