روزی که فرمان اجباری‌شدن حجاب صادر شد پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
خداحافظی با پیژامه آبی و زیرپیراهن سفید
جشنی که با تودهنی شروع شد!
از شائبه بایکوت «لاتاری» تا علت ندیدن نوید محمدزاده و جواد عزتی/ پاسخ دو داور جشنواره به شایعات
خبر خوب برای دختران سرطانی: نخستین تخمک انسانی در آزمایشگاه رشد کرد
بطحایی:حجاب‌نعوذبالله‌ربطی‌به فلان‌آخوندندارد،متن قرآن است
بی‌پولی بحرانی در تهران/ نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه شورا: شهرداری برای اداره شهر وام گرفته
روحانی: مذاکره دفاعی نداریم|فضای مجازی هست و خواهد بود
هادی غفاری: خدا به ما رحم کرد که خاوری، آخوند نبود
فغانی: مصوبات آقایان یعنی وعده سر خرمن/ درخصوص داوری اجازه صحبت ندارم
توفیقی: خانواده شاکر کار زیبایشان را با حواشی مخدوش نکنند/ قتل عمد و غیر عمد کجا بود؟
شکست ناتینگهام فارست در اولین حضور دژاگه
برانکو: دوست ندارم بازیکنی را به کی‌روش تحمیل کنم/ نمی‌دانم چرا به کمیته اخلاق احضار شده‌ام
گوجه فرنگی دشمن سرطان
10راه پنهانی برای افزایش كلسیم

  آخرين اخبار
ربیعی و آخوندی در دوراهی استعفا و استیضاح
بهمن هاي سياه براي هوانوردي ايران تكرار مي شود؟
عکس | روش خاص ماهیگیران سریلانکایی در عکس روز نشنال جئوگرافیک
معرفی بدترین بازیگران سینمای ایران
واکنش روزنامه جوان به آرای هیات داوران جشنواره فجر: «به وقت شام» و «لاتاری» به حق خود نرسیدند
خداحافظی با پیژامه آبی و زیرپیراهن سفید
جشنی که با تودهنی شروع شد!
گلایه رئیس انجمن سکته مغزی ایران از یک آیت الله که با طب اسلامی معالجه می کند
از شائبه بایکوت «لاتاری» تا علت ندیدن نوید محمدزاده و جواد عزتی/ پاسخ دو داور جشنواره به شایعات
از اعتراض تند حاتمی‌کیا تا رکوردداری «تنگه ابوقریب»
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

روزی که فرمان اجباری‌شدن حجاب صادر شد

بهشتی، مرتضی - از سال های نه چندان دور که گشت های انتظامی در کشور به راه افتاد ماموریت آن اصلاح جامعه از زنان بد حجاب و جمع آوری آنان بود و کفن پوشان سینه چاک به استنثناء دوران دولت هشتم ونهم - که عصر حاکمیت سوگل های حاکمیت بود - هر روز و هر هفته به عنوان مقابله با بد حجابی به خیابان ها می آمدند و فراخوان بیداری غیرت مردان می شدند و تر یبون نمازهای جمعه ومنابر مساجد و بلندگوهای مداحان نیز با چشم پوشی در دوره هشت ساله دولت هشتم ونهم فریاد واسلاما سر میدادند

  

 بهشتی، مرتضی - از سال های نه چندان دور که گشت های انتظامی در کشور به راه افتاد ماموریت آن اصلاح جامعه از زنان بد حجاب و جمع آوری آنان بود و کفن پوشان سینه چاک به استنثناء دوران دولت هشتم ونهم - که عصر حاکمیت سوگل های حاکمیت بود - هر روز و هر هفته به عنوان مقابله با بد حجابی به خیابان ها می آمدند و فراخوان بیداری غیرت مردان می شدند و تر یبون نمازهای جمعه ومنابر مساجد و بلندگوهای مداحان نیز با چشم پوشی در دوره هشت ساله دولت هشتم ونهم فریاد واسلاما سر میدادند که ؛ چرا تارمویی از زن مسلمان ایرانی دیده شده است و حتی چرا روسری های رنگی برخی از زنان بیرون چادر قرارگرفته شده است و به دولت های وقت حمله می کردند و چه ها که نثار نمی کردند !

اما در روزهای اخیر از زبان یکی از عالی ترین مقامات قضایی در تقبیح بی حجاب شدن چند خانم در سطح تهران شنیدم که : 
« اگر اعتقادی هم به حجاب ندارید لااقل قانون را مراعات کنید . در مجموعه 80 میلیونی کشور اکثریت قریب به اتفاق زنان ما چادر یا حجاب درست دارند »

با ادامه گفتار ایشان کاری ندارم که این دسته از بانوان را نادان و تحریک پذیر خوانده اند لکن فکرم متمرکز شده است به این جمله شادی بخش که « اکثریت قریب به اتفاق زنان کشورم که چادر یا حجاب بر سر دارند» ! این یعنی :

1- تبلیغات دشمنان در زنان و دختران ایران زمین اثر نگذاشته است
2- ماهواره و فضای مجازی بلای جان ملت نشده است 
3- صاحبان تریبون های رسمی نگران حجاب زنان و دختران نباشندزیرا اکثریت قریب به اتفاق نمره قبولی دارند 
4- روحانیت و حوزه های تبلیغ دین در پایبند کردن زنان و دختران کشورم موفق بوده اند .
5- چون اکثریت قریب به اتفاق زنان و دختران کشورم محجبه هستند دیگر نگران پسران و مردان هم نشویم که تحت تآثیر بی حجابی و بدحجابی زنان منحرف شوند
6- افرادی که خشکسالی زاینده رود و دریاچه ها و مرداب ها و آب های زیر زمینی را ناشی از بی حجابی زنان و دختران می دانند و برای آن نعره ها سر می دهند باید دلیل و هدف دیگری را نشانه بگیرند چون خلاف واقعیت را دیده اند و جامعه زنان ما ازاین گونه تهمت ها مبری هستند.
اما و اما ...
چیزی که باورش برایم راحت تر از گفته های مقام محترم قضایی است این است که شاخص ها و حد و قاعده و حساسیت ها نسیت به حجاب اجباری تغییر و کاهش پیدا کرده است نه اینکه اکثریت قریب به اتفاق چادری و یا باحجاب هستند ونمی دانم این رقم راایشان چگونه و از کجا و با چه روش گزارش گیری به دست آورده است؟

کاش آنروز که فرمان اجباری شدن حجاب صادر شد ، فرصت از دست نمی رفت و حضرات آیات مرحوم منتظری و شهید مطهری و استاد محمد رضا حکیمی می توانستند قبل از ابلاغ فرمان از طریق رادیو با بنیانگذار جمهوری اسلامی صحبت می کردند .
در خاطرات استاد حکیمی آمده است که با شهید مطهری رفتیم قم منزل آیت الله منتظری که سه نفری بریم منزل امام خمینی که در مورد آفات حجاب اجباری صحبت کنیم چون شنیده بودیم امکان اعلام آن وجود دارد ضمن اینکه هر سه نفر متفق القول بودیم در این زمینه و قرارشد فردا با امام دیدار کنیم که همان روز فرمان اجباری شدن حجاب اعلام شد و دیگر کاری نتوانستیم بکنیم .

این گونه شد که بعد از چهل سال شرایط کنونی مورد قبول شده است و برگشتیم جای اول . ولی با هزینه ای غیر قابل توصیف . کاش زودتر از این ها بیدار می شدیم و مردمان را با عینک خوش بینی و زیبا بینی نگاه می کردیم و باعث ایجاد گسل وحشتناک کنونی بین حاکمیت و مردم نمی شدیم ودشمنان این مرز و بوم هم نا امیدانه در لاک خود فرو می رفتند و مردم با آرامش و امیدواری زندگی خود را پشت سر می گذاشتند و همدلانه همراه همیشگی کشور و دولتشان می ماندند

دکتر مرتضی بهشتی، حقوقدان - پژوهشگر

 شماره خبر : 500    مشاهده : 13    انتشار : 12/11/1396        آرشيو اجتماعی         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد