همه چیز درباره ارز دیجیتال تلگرام پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 2هزار واحد تا سال 1404/ برنامه مدونی برای تبلیغات در کشورهای هدف گردشگری تدوین شده است
ملاقات 200 نماینده مجلس با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در ماه‌های اخیر
جاذبه‌های تبریز را به محصول گردشگری تبدیل کردیم
پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های گردشگری در مناطق روستایی و عشایری استان تهران
محور گردشگری کلات احیا می‌شود
موزه بانک سپه تاریخ ایران را روایت می‌کند/ نباید برای خروج مردم از کشور مانع ایجاد کرد

  آخرين اخبار
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
تأمین ارز مسافران از طریق دفاتر خدمات مسافرتی/ کاهش مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها به 3درصد
ایثارگران را جزو برکات سازمان میراث‌فرهنگی می‌دانم/ دولت تدبیر و امید به حوزه ایثارگران توجه ویژه‌ای دارد
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

همه چیز درباره ارز دیجیتال تلگرام

به گزارش اقتصادنیوز ، «شبکه باز تلگرام»، به عنوان پدیده نسل سوم شبکه بلاک چین، پس از بیت کوین و اتریوم معرفی می شود و مجریان این طرح، ظرفیت های قابل توجهی برای این تکنولوژی در نظر دارند که پیش از این در هیچ شبکه ای مشاهده نشده است.کاربران این اپلیکیشن پس از راه اندازی شبکه ...

   به گزارش اقتصادنیوز ، «شبکه باز تلگرام»، به عنوان پدیده نسل سوم شبکه بلاک چین، پس از بیت کوین و اتریوم معرفی می شود و مجریان این طرح، ظرفیت های قابل توجهی برای این تکنولوژی در نظر دارند که پیش از این در هیچ شبکه ای مشاهده نشده است.کاربران این اپلیکیشن پس از راه اندازی شبکه نوین تلگرام، قادر خواهند بود ارز تلگرام که «گرام» نامیده شده را برای انجام تراکنش های خود به کار ببرند. تراکنش های مبتنی بر گرام، بدون نظارت بانک یا نهادی انجام خواهند شد و این شبکه بدون هیچ محدودیتی، بدون سانسور و با شفافیت کامل در دسترس همه کاربران قرار خواهد داشت.

ورود تلگرام به بلاک چین!
تلگرام نام خود را به عنوان بزرگ ترین شرکت خصوصی که با افزایش محدوده کاربری به سمت شبکه بلاک چین گرایش یافته، ثبت کرد. این اپلیکیشن پیام رسان خصوصی در حال پی ریزی مراحل انتقال محیط کاربری خود به شبکه جدیدی است که تحت الگوریتم بلاک چین ها قابل دسترسی خواهد بود. مدیران این اپ به دنبال دستیابی به رشد خرده فروشی در اپلیکیشن خود تا ۵۰۰ میلیون دلار هستند. به منظور دستیابی به این هدف، «شبکه باز تلگرام» یا به اختصار TON، راه اندازی شده تا امکان خرید و فروش «درون برنامه ای» مهیا شود. در صورتی که این شبکه با موفقیت راه اندازی شود، زمینه برای تحقق برنامه های بعدی کلید خواهد خورد. ارز دیجیتالی منحصر به شبکه باز تلگرام برای خرید و فروش در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت و هیچ ارگانی قادر نخواهد بود، این شبکه را از دسترس کاربران خارج سازد. در واقع گردانندگان این اپلیکیشن می خواهند یک محیط کاربری غیرقابل نفوذ و غیرقابل فیلتر با تکیه بر ارز دیجیتالی منحصر به همین شبکه تولید کنند. با توجه به تعداد بالای کاربران این پیام رسان، برخی از مدیران تلگرام از هدف ۵۰۰ میلیون دلاری نیز پا را فراتر گذاشته و از ارائه نامحدود ارز دیجیتالی تا ارزش نزدیک به ۵ میلیارد دلار خبر می دهند. ارز دیجیتالی منحصر به این پیام رسان، گرام نامگذاری شده و قرار است بدون سقف مشخص از سال آینده عرضه شود.برنامه زمانی تلگرام جدید: مدیر این اپلیکیشن پیام رسان، فصل اول سال جاری میلادی را زمان ارائه برنامه بلندمدت این شرکت عنوان کرد. کیف پول دیجیتالی تلگرام نیز از فصل چهارم سال جاری میلادی راه اندازی خواهد شد و تمام قابلیت ها از ابتدای سال ۲۰۱۹ میلادی در دسترسی کامل قرار خواهند گرفت.

«گرام»ها چگونه عرضه می شوند؟
با استفاده از گرام، کاربران تلگرام قادر خواهند بود به خرید و فروش برون مرزی بدون نظارت دولتی یا بانکی بپردازند که از امنیت بالایی برخوردار است. برخی از گمانه زنی ها ماه مارس سال جاری میلادی (اسفند ماه) را زمان راه اندازی شبکه باز تلگرام عنوان می کنند؛ اما این خبر از سوی مدیر تلگرام تایید نشده است. به محض آغاز فعالیت گرام، حلقه نزدیک به «دوروف» (مدیر تلگرام)، سهم قابل توجهی از این ارز دیجیتالی را از آن خود خواهند کرد و پیش بینی می شود تعداد نامشخصی از گرام ها به ارزش ۲۰ میلیون دلار به سرمایه گذاران حقوقی اختصاص یابد. در فاز بعدی گرام، سرمایه گذاران خرد قادر به خرید این ارز خواهند شد که در این زمان امکان خرید و فروش درون شبکه ای فعال خواهد بود. طبق قاعده ثبت شده برای این شبکه، ۲ درصد از گرام ها برای خود شرکت ذخیره خواهند شد و ۵۲ درصد از آن برای جلوگیری از سفته بازی تحت کنترل قرار خواهد گرفت. عرضه این ارز رمزنهاد فعلا بدون محدودیت است.

شبکه باز تلگرام چیست؟
ایده راه اندازی نوع جدیدی از الگوریتم بلاک چین ازسوی تلگرام، به پشتوانه بیش از ۱۸۰ میلیون کاربر فعال در این شبکه انجام خواهد شد. این تعداد بالای کاربران، از سوی مدیران تلگرام، به عنوان یک بالابر قیمتی برای گرام تلقی می شود. پیش بینی کارشناسان، روند ارز درون شبکه ای تلگرام را به دلیل الحاق آن به شبکه پیام رسانی سابق، مثبت ارزیابی می کنند؛ چراکه این شبکه تلفیقی از یک سیستم مالی خصوصی بدون نظارت شرکتی یا دولتی است. یکی دیگر از قابلیت های این شبکه، ضدفیلتر بودن آن است. در شبکه بلاک چین هرگونه نظارت دولتی بر اینترنت محدود می شود و هیچ ارگانی قادر به از دسترس خارج کردن آن نخواهد بود؛ مگر آنکه اینترنت به طور کل قطع شود.

پنج جنبه شبکه باز تلگرام
مقاله ۱۳۲ صفحه ای که سازوکار شبکه نوین تلگرام را شرح داده، به پنج جنبه از TON اشاره کرده است.سرویس شبکه باز در اختیار اپ های دیگر: خدماتی که نسخه جدید تلگرام ارائه می دهد به گونه ای طراحی شده اند که زمینه پشتیبانی از سایر اپلیکیشن ها فراهم باشد. این ویژگی به آن معنا است که سایر نرم افزارها نیز می توانند از طریق تلگرام به شبکه بلاک چین وارد شوند و از امکان خرید و فروش با گرام استفاده کنند. با این شرایط، امکان استفاده سایر شرکت ها از گرام فراهم خواهد بود و این موضوع می تواند تقاضا برای ارز دیجیتالی تلگرام را افزایش دهد. این قابلیت خدماتی، اپلیکیشن های دیگر را به تلگرام متصل نگه خواهد داشت و امکان راه اندازی کسب و کارهای مبتنی بر گرام را نیز ایجاد می کند.

سامانه نام دامنه TON: سامانه نام دامنه یا DNS، یک سیستم سلسله مراتبی نام گذاری برای کامپیوترها، سرویس ها، موبایل ها یا هر منبع دیگری که به شبکه اینترنت متصل می شود، است. ورود و خروج از تلگرام جدید و استفاده از گرام برای انجام تراکنش، طبق قانون سامانه ذکرشده انجام می شود. این امکان به آن معنا است که هرگونه عملیات در اپ جدید تلگرام، مانند باز و بسته کردن یک صفحه معمولی در اینترنت ثبت می شود. با این شرایط، امنیت کافی برای شبکه ایجاد شده، جای نگرانی برای دسترسی به اطلاعات تراکنش ها یا کیف پول دیجیتالی وجود نخواهد داشت.

درگاه پرداخت TON: درگاه مخصوصی که برای تلگرام آتی در نظر گرفته شده، امکان رد و بدل اطلاعات مالی از هر حساب حقیقی به حساب های دیگر و توان تراکنش از طریق روبات های تلگرامی با حساب های حقیقی را به وجود خواهد آورد. بنابراین امکان تنظیم قراردادهای هوشمند نیز در TON فراهم شده است. قراردادهای هوشمند، قراردادهایی هستند که کاربر مجوز انجام آنها را با قرار دادن یک شرط به صورت خودکار مهیا می کند. به عنوان مثال اگر قیمت یک کالا به نرخ مشخص شده برسد، عملیات فروش انجام شود، یک دستور قرارداد هوشمند است که کاربران می توانند از آن بهره ببرند. بالطبع امکان مبادله مالی بین دو روبات نیز در این شبکه وجود دارد.

بلاک چین نسل سوم: بلاک چین همانند شبکه اینترنت عمل می کند، با این تفاوت که اطلاعاتی که در اینترنت استفاده می شوند، در شبکه بلاک چین به صورت مقادیر مطرح می شوند. در بلاک چین امکان هک اطلاعات وجود ندارد و شفافیت قابل توجهی بر آن حاکم است. ادعای تلگرام، راه اندازی نسل سوم بلاک چین های ارزی است که اولین آنها به بیت کوین و دومین آنها به اتریوم اختصاص داشته است. نسل سوم بلاک چین ها در کل مشابه با شبکه سایر ارزهای دیجیتالی است؛ اما تفاوت های عمده بلاک چین تلگرام با انواع دیگر در دو مورد قابل بررسی است. اولین مورد، افزایش امنیت شبکه نسبت به نسل های پیشین است و دیگری، امکان بهره مندی یک شرکت خصوصی از شبکه ای است که توسط آن شرکت اداره نمی شود.

در واقع تلگرام مدیریت این شبکه را به عهده خواهد داشت؛ اما امکان دخالت های مالی، دستبرد به اطلاعات یا دخالت در حسابرسی کل، برای این شرکت وجود نخواهد داشت.عرضه نامحدود گرام: مدیران تلگرام، سقف خاصی از عرضه را مشخص نکرده اند و طبق مقاله منتشرشده از سوی شرکت تلگرام، سقف خاصی برای این ارز دیجیتالی در نظر گرفته نشده است. برخی از مدیران تلگرام، بدون اشاره به قیمتی که برای هر گرام تخمین زده اند، مجموع ارزش بازار گرام را تا ۵ میلیارد دلار نیز پیش بینی کرده اند. گرام از لحاظ نداشتن سقف عرضه به اتریوم شباهت دارد.

 شماره خبر : 379    مشاهده : 67    انتشار : 22/10/1396        آرشيو فناوري در گردشگري         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد