خطاب به معاون سیاسی وزیر کشور و دیگر دست اندرکاران؛ حالا که اینترنت را محدود کردید، لطفا زیانش را هم حساب کرده و بپردازید! پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 2هزار واحد تا سال 1404/ برنامه مدونی برای تبلیغات در کشورهای هدف گردشگری تدوین شده است
ملاقات 200 نماینده مجلس با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در ماه‌های اخیر
جاذبه‌های تبریز را به محصول گردشگری تبدیل کردیم
پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های گردشگری در مناطق روستایی و عشایری استان تهران
محور گردشگری کلات احیا می‌شود
موزه بانک سپه تاریخ ایران را روایت می‌کند/ نباید برای خروج مردم از کشور مانع ایجاد کرد

  آخرين اخبار
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
تأمین ارز مسافران از طریق دفاتر خدمات مسافرتی/ کاهش مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها به 3درصد
ایثارگران را جزو برکات سازمان میراث‌فرهنگی می‌دانم/ دولت تدبیر و امید به حوزه ایثارگران توجه ویژه‌ای دارد
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

خطاب به معاون سیاسی وزیر کشور و دیگر دست اندرکاران؛ حالا که اینترنت را محدود کردید، لطفا زیانش را هم حساب کرده و بپردازید!

اخلال در نظم عمومی؛ این اتفاقی است که دولتمردان می‌گویند با وقوعش، می توانند محدودیت هایی بر فعالیت مردم در دنیای مجازی وضع کنند؛ اما ظاهرا حواسشان نیست که با این کار، دستشان را در جیب مردم فرو می‌کنند!

  

اخلال در نظم عمومی؛ این اتفاقی است که دولتمردان می‌گویند با وقوعش، می توانند محدودیت هایی بر فعالیت مردم در دنیای مجازی وضع کنند؛ اما ظاهرا حواسشان نیست که با این کار، دستشان را در جیب مردم فرو می‌کنند!

به گزارش «تابناک»؛ گرانفروشی، کم‌فروشی، تقلب، عمل نکردن به قرارداد و پیمان و یا هر اسم دیگری که برایش بگذاریم، قطع اینترنت یا ایجاد اختلال در آن، مصداق کامل اجحاف در حق مشترکانی است که برای این امر پول می‌پردازند؛ چه آن دسته از شهروندانی که با اینترنت ثابت از نوع ای‌دی‌اس‌ال پای به دنیای مجازی می‌گذارند و چه مردمی که برای این منظور از نت تلفن همراه بهره می‌برند.

جمعیت بزرگی از مردم کشورمان که به رغم گلایه‌های فراوانشان به قیمت فروش اینترنت و همچنین شیوه‌های عجیب و غریب ارائه این امکان در کشورمان (از جمله فروش به صورت حجمی و از آن فراتر، محاسبه حجم بر اساس مجموع دیتای ارسالی و دریافتی!)، مبلغ قابل توجهی برای اتصال به اینترنت هزینه می‌کنند، اما به دلایل فراوان، از دسترسی به نت محروم شده یا اتصالی همراه با اعمال شاقه به دست می‌آورند.

وضعیتی که ممکن است دلیل بروز آن هر چیزی باشد؛ از کابل برگردان و اختلال خطوط ارتباطی گرفته تا پورت‌هایی که گاه چندبرابر میزان استاندارد مورد استفاده قرار می‌گیرند و در نتیجه این ترافیک شدید، برخی کاربران را در مقاطعی از روز دچار مشکلاتی مانند کندی اینترنت کرده و یا عدم اتصال به فضای مجازی می‌کنند.

شرایطی که گاه به دلایل عجیب‌تر نیز بروز و نمود می‌یابد. از جمله قطع شدن کابل‌های ارتباطی در دریا به دلیل گیر کردن لنگر کشتی یا حتی حمله‌های کوسه‌های خلیج فارس به کابل ها؛ استدلال‌هایی که تا چند سال پیش در مواقع زیادی از جانب مسئولان بیان می‌شد تا کندی اینترنت و قطعی‌های آن را موجه جلوه دهد و آب سردی بر عصبانیت عمومی باشد.

البته قطعی اینترنت به این موارد محدود نمی‌شود و گاه برهم خوردن نظم عمومی نیز قطعی اینترنت را به دنبال دارد. درست مثل روز‌های اخیر که برگزاری تجمع‌هایی دامنه دار در برخی نقاط کشورمان، با کندی و اختلال‌های فراوان در اینترنت همراه شده و در برخی از ساعات شبانه روز، به قطع کامل ارتباط شمار زیادی از کاربران منجر شده است.

وضعیتی که نه اتفاقی و یا به دلیل محدودیت‌های فنی، که عامدانه حاصل آمده است؛ با تصمیم برخی از مسئولان که معاون سیاسی وزیر کشور در تشریح آن می‌گوید: «دولت بنای تعطیلی شبکه‌های اجتماعی را ندارد، اما وقتی اختلالی در نظم عمومی ایجاد شود، طبیعی است که به شکل مقطعی، دست به محدودیت بزنیم.» سخنانی که ثابت می‌کند اشکالات بروز کرده در اتصال به اینترنت در کشور، نتیجه تصمیم مسئولان است!

اظهارنظری که جدای بی سابقه بودن، حاوی نکته‌ای مهم است؛ اینکه محدودیت، ولو مقطعی، در نتیجه تصمیم مسئولان رخ داده است. محدودیتی که به شکل قطعی‌های مکرر و گاه طولانی مدت اینترنت بروز و نمود یافته و شامل دسترسی به تلگرام و اینستاگرام هم شده است.

البته همگان واقفند که ماجرا ابعاد امنیتی و حتی حیاتی دارد و محدودیت‌های اعمال شده، به نوعی پیشگیری از برخی مسائل شوم و ناخوشایند است؛ اما آیا می‌توان برای تأمین چنین خواسته‌هایی از جیب مردم هزینه کرد یا بهتر است محل هزینه کرد چنین اقداماتی، اپراتور ها باشد؟ اقدامی که هرچند در قامت ملی رخ می‌دهد، هزینه آن بر عهده شماری از هموطنانمان گذارده می‌شود که خشک و‌ تر سوزانده می‌شوند.

وضعیتی که کاربران اینترنت در کشورمان در شهر‌هایی مانند تهران، مشهد و... با آن مواجهند و دست آخر، زمانی که اوضاع به روال عادی بازگردد و همه چیز خاتمه بیابد، تنها زیان آن متوجه ایشان شده است و بس. امثال آن‌هایی که از نت تلفن همراه بهره می‌برند و در روز‌های اخیر امکان اتصال به دنیای مجازی برایشان مقدور نبوده، ولی این قطع ارتباط موجب نمی‌شود که صورتحساب کمتری برایشان صادر شود.

اشکالی که می‌توان آن را کم فروشی نام نهاد یا از ندید گرفتن حقوق مشتریان در کشورمان گفت و در این خصوص گلایه سر داد؛ اما از آنجایی که این بار دولتمردان پذیرفته اند اعمال محدودیت در نتیجه تصمیم ایشان است، جا دارد آن را به فال نیک گرفته و از ایشان بخواهیم همان گونه که دسترسی‌ها را مختل کرده و مشترکان را از حق و حقوقشان تا حدی محروم نموده‌اند، برآورد هزینه کرده و بکوشند جبران مافات کنند.

جبرانی از جنس پرداخت زیان وارده به آن دسته از مشترکان اینترنت که در این روز‌ها دسترسی هایشان دچار اختلال گشته یا به کل قطع شده، یا اعمال تخفیف به این مناسبت در صورتحساب هایشان؛ رویکردی که ثابت می‌کند مسئولان از جیب مردم برای مقابله با نگرانی‌های احتمالی به وجود آمده در این روزها، هزینه نکرده‌اند!

 شماره خبر : 361    مشاهده : 55    انتشار : 18/10/1396        آرشيو اجتماعی         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد