جرقه‌ای که با اعتراض سلبریتی‌ها زده شد پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
افزایش باورنکردنی دانلود فیلترشکن «سایفون»
یک کلمه ویژه که بعد از آشوب‌های اخیر باید بیشتر به آن فکر کنیم!
میراث فرهنگی عامل اصلی تخریب خانه نیمایوشیج و دیگر خانه‌های تاریخی!
آقای رئیس‌جمهور؛ از خواسته‌های مردم تحلیل نصفه نیمه ندهید!
وقت آن رسیده که عمان انتخاب کند؛ ایران یا عربستان؟
سهم هر ایرانی از پول نفت چقدر است؟
طرز تهیه خيار شور يک روزه خانگی
طرز تهیه ماست قالبی
دعای روز جمعه (متن به همراه فایل صوتی)
ختم صلوات 40 روزه برای حاجت گرفتن بسیار مجرب است. برای این ختم با توجه به این‌که به چه کسی برای گرفتن حاجتتان توسل می‌کنید تعداد صلوات در هر روز متفاو
دعای صباح امیرالمومنین
سخنان بزرگان درمورد تلاش؛ زیباترین جملات برای پشتکار
همه چیز درباره ارز دیجیتال تلگرام
نگاهی به ۱۷ فناوری که در سال ۲۰۱۷ با آن ها وداع کردیم

  آخرين اخبار
هشدار یک استاد دانشگاه؛ امکان وقوع خشکسالی شدید در ایران/ نقش اقلیم عربستان در خشکسالی ایران
طعنه روحانی به امام جمعه موقت تهران/ تحول در علوم انسانی با پول، سفارش و مهندسی ممکن نیست / در فضای آزاد، علامه طباطبایی‌ها و مطهری‌ها ظهور می‌کنند/ آ
افزایش باورنکردنی دانلود فیلترشکن «سایفون»
یک کلمه ویژه که بعد از آشوب‌های اخیر باید بیشتر به آن فکر کنیم!
میراث فرهنگی عامل اصلی تخریب خانه نیمایوشیج و دیگر خانه‌های تاریخی!
آقای رئیس‌جمهور؛ از خواسته‌های مردم تحلیل نصفه نیمه ندهید!
وقت آن رسیده که عمان انتخاب کند؛ ایران یا عربستان؟
سهم هر ایرانی از پول نفت چقدر است؟
طرز تهیه خيار شور يک روزه خانگی
طرز تهیه ماست قالبی
  پربيننده ترين اخبار
سخنان بزرگان درمورد تلاش؛ زیباترین جملات برای پشتکار
میراث فرهنگی عامل اصلی تخریب خانه نیمایوشیج و دیگر خانه‌های تاریخی!
تمدید قانون نظارت بر اینترنت در آمریکا
ختم صلوات 40 روزه برای حاجت گرفتن بسیار مجرب است. برای این ختم با توجه به این‌که به چه کسی برای گرفتن حاجتتان توسل می‌کنید تعداد صلوات در هر روز متفاو
روز گذشته رئیس جمهور در وزارت امور اقتصادی و دارایی در سخنانی خطاب به مراجع نامشخص، اظهار داشت که به مردم آدرس غلط ندهیم، فروکاستن مطالبات مردم به مبا
برگزاری همایش هم اندیشی و هماهنگی ارزیابان جایزه ملی کیفیت فاوا
این کمد هوشمند یک ربات لباس‌شویی و تاکُن 16 هزار دلاری است / عکس
آبروریزی در سی‌ای‌اس ۲۰۱۸ با رفتن برق در بزرگ‌ترین شوی فناورانه سال
مجری تامین زیرساختهای آموزش مهارتی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات معرفی شد
همه چیز درباره ارز دیجیتال تلگرام
دعای صباح امیرالمومنین
افزایش باورنکردنی دانلود فیلترشکن «سایفون»
طرز تهیه ماست قالبی
طرز تهیه خيار شور يک روزه خانگی
نگاهی به ۱۷ فناوری که در سال ۲۰۱۷ با آن ها وداع کردیم
وقت آن رسیده که عمان انتخاب کند؛ ایران یا عربستان؟
دعای روز جمعه (متن به همراه فایل صوتی)
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

جرقه‌ای که با اعتراض سلبریتی‌ها زده شد

چهار بازیگر و یک خواننده‌ که در جریان انتخابات نقش داشتند به برخی اقدامات دولت انتقاد کردند فرهنگ > سینما - هنرمندان در سال‌های اخیر نقش پررنگی در ایجاد جریان‌های سیاسی و اجتماعی داشته‌اند، یکی از مهمترین نمودهای آن انتخابات ریاست جمهوری بود و از نمونه‌های متاخر واکنش برخی هنرمندان به تصمیمات دولت در شبکه‌های اجتماعی بود، جرقه‌ای که انعکاس گسترده‌ای یافت.

  

مهدی درستی: حدود یک ماه پیش بود که افزایش عوارض خروج از کشور و قیمت نان واکنش‌هایی را در جامعه به همراه داشت، در این میان برداشتی که از اعتراض تعدادی از هنرمندان نسبت به این افزایش ها صورت گرفت پشیمانی از رای دادن به رییس جمهور در انتخابات بود؛ نکته ای که از سوی اغلب این هنرمندان معترض رد شد، اما این تکذیب ها چندان برای رسانه هایی که بر طبل پشیمانی هنرمندان می کوبیدند خوش نیامد و پژواک نیافت.

نقش هنرمندان و به طور مشخص چهره های سرشناس و سلبریتی ها در جریان فعالیت های سیاسی و اجتماعی در سال های اخیر بسیار پررنگ تر از گذشته است. زمانی اهمیت این فعالیت ها بیشتر می شود که بستر بروز و ظهور آن رسانه های بسیار پربازدید اجتماعی باشد. در همین فضاست که تک جمله ای از یک هنرمند می تواند تا مدت ها موضوع بحث محافل مختلف شود، سر از تلویزیون و اخبار دربیاورد یا در روزنامه ها، سایت ها و خبرگزاری ها بارها و بارها و از منظر هر رسانه خاص، تحلیل و بازنشر شود.

شاید همین باعث شد با وجود تعداد کم هنرمندانی که به تصمیم گیری در مورد قیمت ها واکنش نشان دادند، این واکنش‌ها بسیار گسترده پخش شود و مورد توجه افراد و رسانه ها قرار بگیرد و اعتراض چند جمله ای سر از بخش های خبری، مصاحبه ها و خبرگزاری در بیاورد.

مهدی فخیم‌زاده، باران کوثری، نوید محمدزاده، مهدی پاکدل و رضا صادقی از جمله هنرمندانی بودند که در زمان انتخابات حمایت جدی از حسن روحانی داشتند و در ماه گذشته به برخی تصمیمات دولت انتقاد کردند که این انتقادها از سوی برخی رسانه ها تعبیر به پشیمانی شد.

در ادامه مروری بر اظهارات این هنرمندان و واکنش هایی که به همراه داشت صورت می‌گیرد.

پشیمانی هنرمند همیشه همراه رییس جمهور

مهدی فخیم‌زاده از هنرمندان نزدیک به حسن روحانی بود که فعالیت تبلیغاتی گسترده ای در انتخابات دوره گذشته برای او داشته است و حتی در برخی از سفرهای انتخاباتی به عنوان حامی روحانی را همراه می کرد.

 

او با انتشار عکسی از یکی از همین سفرهای استانی در اینستاگرام ضمن ابراز پشیمانی از فعالیت های گذشته خود نوشت: «انتخابات ریاست جمهوری، مشهد. همراه تعدادی از سینماگران مثل کیومرث پوراحمد، ابوالحسن داوودی، سعید سهیلی به مشهد رفته بودیم تا در مراسم سخنرانی آقای روحانی حضور داشته باشیم و برای ایشان تبلیغ کنیم. راستش را بخواهید الان پشیمان هستم.»

انعکاس اعتراض باران کوثری به افزایش عوارض خروج در 20:30

باران کوثری یکی از هنرمندانی است که همیشه واکنش های متعددی به جریانات سیاسی و اجتماعی ایران در صفحه خود در اینستاگرام داشته است، صفحه‌ای که انتسابش به کوثری اوایل از سوی این بازیگر تکذیب می‌شد و اما در اکثر مواقع واکنش های به روز این بازیگر به مسایل مختلف جامعه در آن منتشر و در جامعه بازنشر می شد.

مسئله افزایش عوارض خروج از کشور هم در ماه گذشته با واکنشی از سوی این بازیگر همراه شد و اظهارنظر باران کوثری درباره این موضوع در اینستاگرام بازخورد بسیار گسترده‌ای داشت، به حدی که بخش خبری 20:30  که به دنبال القای پشیمانی حامیان حسن روحانی از رای خود به جامعه بود، در گزارشی این پست اینستاگرامی او را نشانگر پشیمانی‌اش دانست.

این بازیگر شش روز بعد در پستی دیگر در اینستاگرام اعلام کرد که از رای خود پشیمان نیست، کوثری در این باره نوشت: «من با صراحت دولتی که به آن رای داده ام را نقد می کنم و این به معنای پشیمانی از رای نیست، من مطالباتم را تکرار می کنم.»

او در تکمیل این موضع گیری اینطور توضیح داد: «من، باران کوثری، هیچ‌کجا از رای‌ که به حسن روحانی دادم ابراز پشیمانی نکردم. من رای دادم که فرصت نقد و تکرار مطالباتم رو داشته باشم. طبیعتا من هم مثل هر کس دیگه‌ای بر اساس خواسته‌ها و نیازهای خودم و توصیه‌ کسانی که قبولشون دارم کاندیدای موردنظرم رو انتخاب می‌کنم و این نه خودخواهی است نه به فکر مردم نبودن، این یعنی رییس جمهور بر اساس نیاز اکثریت انتخاب شود، اگر کاندیدای موردنظر شما انتخاب نشده یعنی خواسته‌هایتان در اولویت اکثریت نیست.

مطمئنم نقد امثال من به این دولت اگر بیشتر از بقیه نباشد کمتر نیست، فکر می‌کنم از همین صفحه‌ اینستاگرام هم این مشخص است. خیلی متاسفم که روند کند تحقق وعده‌های دولت این‌طور بهانه به دست صفحه‌ها و آدم‌های تندرویی داده که ما را سیبل خالی کردن خشمشان از شکست در انتخابات کرده‌اند اما من از رای‌ام پشیمان نیستم، تکرار می‌کنم رای ندادن در انتخابات ریاست جمهوری جز گزینه‌های من نیست و در بین نامزدهای انتخابات ۱۳۹۶ حسن روحانی همچنان انتخاب من و نقد دولتی که به آن رای دادم حق طبیعی من است.»

 

کوثری از جمله هنرمندان فعال در زمینه تبلیغات برای حسن روحانی در دو دوره انتخابات گذشته بود و در همایش‌هایی که طرفداران او حضور جدی و موثری داشت.

وقتی عوارض خروج صدای بازیگر سرشناس را در می‌آورد

نوید محمدزاده بازیگر سینما و تلویزیون هم از جمله سینماگران حامی حسن روحانی در دوران انتخابات بود که با اتکا به افزایش عوارض خروج در بودجه سال 97 پستی را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت.

 

او با انتقاد از این افزایش قیمت انتقاد کرده و با کنایه نوشته بود: «خب خداروشکر که بودجه سال 97 هم داره تامین میشه.»

محمدزاده همچنین بیان کرده بود: «عوارض نوشته می شود اما شما بخوانید جریمه.»

دفاع از شرافت مردم ایران

مهدی پاکدل دیگر هنرمندی حامی رییس جمهور دولت دوازهم در دوان انتخابات بود، او رویکرد متفاوت تری نسبت به سایر هنرمندان داشت و به صورت غیرمستقیم و با اشاره به افزایش عوارض خروج از کشور انتقادات خود از دولت فعلی را مطرح کرد.

این بازیگر با انتقاد از اینکه این موج انتقادات تنها چند روز جریان دارد و پس از آن همه مسایل برایمان یکنواخت می شود، نوشت: «آقا پيشنهاد ميكنم براى سفرهاى داخلى هم عوارض بگيرين. البته اونايى كه با هواپيما سفر ميكنند. اونايى كه با ماشين ميرن رو كه ميگيرين. شما دقت كن ببين اين عكس رو هفته پيش از سفرى كه داشتم از پنجره هواپيما از ناحيه خرم آباد گرفتم. خيلى منظره قشنگيه. خوب نبايد بابت ديدن و ثبت كردن اين تصوير عوارض بدم.

زيادم ناراحت نباشيد. با اين موضوع عوارض هم يك هفته دور هم شاديم و جوك ميسازيم و بعدش يادمون ميره اصل موضوع چى بود ولى پول را مثل بچه آدم ميديم. مثل هزارتا موضوع ديگه. بنزين، مسكن، دارو و...

دوستان عزيز اين مردم خيلى بيشتر از اينا شريف اند. هر چقدر شما وقيحيد اين مردم شريف اند و با سيلى صورت خودشونو سرخ نگه ميدارن.

پس زودتر نرخ عوارض سفرهاى داخلى هم اعلام كنيد. زياد بود چشممون كور پياده ميريم، براى سلامتى مون بهتره. والا.»

پشیمانی خواننده پاپ: از حال و روز ما خبر ندارید آقای رییس جمهور

رضا صادقی خواننده سرشناس پاپ، از جمله هنرمندان حوزه موسیقی بود که به صورت مستقیم و جدی با اشاره به گرانی ها و وضعیت نامناسب زلزله‌زدگان از رای خود به حسن روحای ابراز پشیمانی کرد. او از این مسئله گلایه مند بود که رییس جمهور خبری از حال و روز مردم ندارد.

این خواننده در استوری اینستاگرام خود پستی را با این مضمون به اشتراک گذاشت: «سلام آقای رییس جمهور، رای دادیم، حمایت کردیم، توهین شنیدیم و تهمت شنیدیم.

حرف من عوارضی قیمتش،نون و قیمتش، زلزله زده و محرومیتش،گرونی و مصیبتش،حتی نان و ترس نداشتنش نیست.درد اینجاست که انگار از حال و روزمان خبر ندارید.

چشم یاری داشتیم، حیف، خودمان به داد خودمان برسیم. خداحافظ آقای رییس جمهور.»

 شماره خبر : 320    مشاهده : 17    انتشار : 1396/10/12        آرشيو اجتماعی         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد