با روش مصرف خاویار آشنا شوید پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 2هزار واحد تا سال 1404/ برنامه مدونی برای تبلیغات در کشورهای هدف گردشگری تدوین شده است
ملاقات 200 نماینده مجلس با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در ماه‌های اخیر
جاذبه‌های تبریز را به محصول گردشگری تبدیل کردیم
پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های گردشگری در مناطق روستایی و عشایری استان تهران
محور گردشگری کلات احیا می‌شود
موزه بانک سپه تاریخ ایران را روایت می‌کند/ نباید برای خروج مردم از کشور مانع ایجاد کرد

  آخرين اخبار
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
تأمین ارز مسافران از طریق دفاتر خدمات مسافرتی/ کاهش مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها به 3درصد
ایثارگران را جزو برکات سازمان میراث‌فرهنگی می‌دانم/ دولت تدبیر و امید به حوزه ایثارگران توجه ویژه‌ای دارد
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

با روش مصرف خاویار آشنا شوید

خاویار از آن‌دسته خوراکی‌های دریایی است که از دیرباز طرفداران زیادی داشته است. روش مصرف خاویار نیز تفاوت‌ و ظرافت‌های خاص خود را دارد. در گذشته خاویار زینت‌بخش سفرۀ شاهان و درباریان بود، این روزها نیز خاویار ایران که به «طلای سیاه خزر» معروف است قیمت گزافی دارد، این امر باعث شده است تا اهمیت آشنایی با روش مصرف خاویار بیشتر شود. به‌این‌ترتیب اگر قصد خوردن خاویار دارید، پیشنهاد...

  

خاویار از آن‌دسته خوراکی‌های دریایی است که از دیرباز طرفداران زیادی داشته است. روش مصرف خاویار نیز تفاوت‌ و ظرافت‌های خاص خود را دارد. در گذشته خاویار زینت‌بخش سفرۀ شاهان و درباریان بود، این روزها نیز خاویار ایران که به «طلای سیاه خزر» معروف است قیمت گزافی دارد، این امر باعث شده است تا اهمیت آشنایی با روش مصرف خاویار بیشتر شود. به‌این‌ترتیب اگر قصد خوردن خاویار دارید، پیشنهاد می‌کنیم روش مصرف خاویار را که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم مرحله به مرحله انجام دهید.

روش مصرف خاویار

با چیزی که قرار است میل کنید آشنا شوید

خاویار نوعی تخم ماهی‌ست که از نوع مادۀ ماهی اوزون‌برون به دست می‌آید. خاویار طلایی، سرخ و سیاه از نمونه‌های رایجی است که در بازار یافت می‌شود.

خاویار را در جای سرد نگه‌ دارید

یکی از موارد مهمی که باید در روش مصرف خاویار در نظر داشته باشید، قرار‌دادن خاویار در محیط سرد است. خاویار باید به‌صورت سرد سرو شود. قرار‌دادن خاویار در یک ظرف محتوی یخ نیز پیشنهاد می‌شود.

برای خوردن خاویار از قاشق مناسب استفاده کنید

یکی از مواردی که در بیشتر مواقع در خصوص روش مصرف خاویار نادیده گرفته می‌شود، سرو کردن خاویار در ظرف‌های استیل یا خوردن آن با قاشق استیل است. جالب است بدانید انجام چنین کاری باعث تغییر طعم خاویار شده و خاویار را تلخ و بد‌مزه می‌کند.

با‌این‌حساب پیشنهاد می‌کنیم حتماً خاویار را در ظرف‌های چینی سرو کنید و از قاشق پلاستیکی یا سرامیکی برای میل‌کردن خاویار استفاده کنید.

طعم‌ خاویارهای مختلف را امتحان کنید

به هر اندازه هم که در روش مصرف خاویار دقت کنید، باز هم امکان دارد که طعم خاویار به مذاق شما خوش نیاید! دلیل این امر هم کاملاً‌ طبیعی است، چرا‌که عملاً قصد خوردن تخم ماهی را دارید!

اگر خاطر شما باشد در ابتدا اشاره کردیم که خاویار گونه‌های مختلفی دارد، با‌این‌حساب سعی کنید با حوصله انواع مختلف خاویار را امتحان کنید. بدون شک طعم یک نوع خاویار با مذاق شما جور در خواهد آمد.

در خوردن خاویار زیاده‌روی نکنید

روش مصرف خاویار

اگر آن‌قدر ثروتمندید که بتوانید از پس هزینۀ مصرف خاویار بر‌آیید، به نفع خودتان هم هست که درست و سنجیده آن را میل کنید. روش مصرف خاویار به این صورت است که باید در قسمت‌هایی بسیار کم میل شود. با‌این‌حساب  حین سرو‌کردن خاویار مراقب باشید که به اندازۀ چیزی کمتر از یک قاشق سر پر خاویار در ظرف قرار دهید.

در حین خوردن خاویار نیز قاشق خود را کاملاً‌ پر نکنید، این کار باعث می‌شود کمتر احساس ناخوشایندی در خصوص طعم خاویار داشته باشید.

به همراه خاویار نان یا شیرینی میل کنید

یکی از مواردی که باید در روش مصرف خاویار در نظر گرفته شود، میل‌کردن آن در کنار شیرینی، نان یا سایر خوراکی‌های خوش‌طعم است، این کار باعث می‌شود تا طعم خاویار را راحت‌تر تحمل کنید.

ظرف سرو خاویار را با سبزیجات تزئین کنید

جالب است بدانید از قدیم شاهد تزئین‌کردن ظرف سرو خاویار با جعفری، پیاز و سایر سبزیجات در روش مصرف خاویار بوده‌ایم. این کار باعث می‌شود تا ظاهر غذا جذاب‌تر و خوش‌طعم‌تر شود.

تمام بسته خاویار را در یک وعده میل کنید

اگر به بسته‌بندی انوع مختلف خاویار توجه کرده باشید، حتماً‌ متوجه شده‌اید که خاویار در بسته‌بندی‌های بسیار کوچک عرضه می‌شود. دلیل این امر این است که در یک وعده تمام محتویات بسته میل شود.

یکی از موارد دیگری که در روش مصرف خاویار باید در نظر داشته باشید، خراب‌شدن زود‌هنگام خاویار است. اگر بستۀ باز‌شده خاویار را در یک وعده مصرف نکنید، به‌زودی طعم خاویار عوض شده و فاسد می‌شود. خوردن خاویار فاسد نیز می‌تواند عارضه‌های شدید گوارشی را به دنبال داشته باشد.

از خاویار به‌عنوان یک خوراک اشتها‌آور استفاده کنید

همان‌گونه که اشاره کردیم خاویار از آن‌دسته خوراکی‌هایی نیست که شما را کاملاً سیر کند. از‌طرف‌دیگر طعم خاویار نیز به گونه‌ای است که نمی‌توان مقدار زیادی از آن را در یک وعدۀ غذایی میل کرد؛ در‌نتیجه پیشنهاد می‌‌کنیم از خاویار برای تزئین غذا استفاده کنید.

در این قسمت به پایان روش مصرف خاویار رسیدیم. اگر شما هم تجربه‌ای در این زمینه دارید پیشنهاد می‌کنیم با ما و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

 شماره خبر : 284    مشاهده : 89    انتشار : 7/10/1396        آرشيو آشپزي و گردشگري         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد