رسوایی بزرگ بر سر فیلم عصبانی نیستم پايگاه اطلاع رساني و خبري ولوله دات كام

  امروز شمسی

ارامش را از كودكان بیاموزید ! ببینید كه چگونه … در همان لحظه‌ ای كه هستند ، زندگی می‌ كنند و لذت می ‌برند … !-گاهی مساله های به ظاهر بزرگ و پیچیده توانایی و هوش زیادی نمی خواهد فقط کمی زمان می خواهد تا آرام تر شوی و پیش از آنکه کسی را دوست داشته باشی خودت را دوست بدار تا همچنان باشی در لحظه هایی که کسی برای تو نیست ... -خـــــدایا می دانم که در تنهاییم تـــــو تنها همـــــدم منی در بی کسی هایم تو تنها کَسم هستی خـــــدایا کمکـــــم کن تا همیــشه و همه جا فقط تـــو همه چیز و همه کَسم باشی..
  ارسال مطلب و خبر  ارسال مطلب و خبر   پرونده هفته  پرونده هفته   تـبـلـیـغـات  تـبـلـیـغـات   تماس با ما  تماس با ما   گالری عکس  گالری عکس   صفحه اول  صفحه اول  

  خبرهای برگزيده
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
افزایش اقامتگاه‌های بوم‌گردی به 2هزار واحد تا سال 1404/ برنامه مدونی برای تبلیغات در کشورهای هدف گردشگری تدوین شده است
ملاقات 200 نماینده مجلس با رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در ماه‌های اخیر
جاذبه‌های تبریز را به محصول گردشگری تبدیل کردیم
پرداخت تسهیلات بانکی به پروژه‌های گردشگری در مناطق روستایی و عشایری استان تهران
محور گردشگری کلات احیا می‌شود
موزه بانک سپه تاریخ ایران را روایت می‌کند/ نباید برای خروج مردم از کشور مانع ایجاد کرد

  آخرين اخبار
آرامگاه سلطنتی پادشاه هیرودیس (+عکس)
شهر ورخویانسک سردترین شهر جهان (+تصاویر)
تأمین ارز مسافران از طریق دفاتر خدمات مسافرتی/ کاهش مالیات بر ارزش افزوده هتل‌ها به 3درصد
ایثارگران را جزو برکات سازمان میراث‌فرهنگی می‌دانم/ دولت تدبیر و امید به حوزه ایثارگران توجه ویژه‌ای دارد
برترین ها در موزه های ایران
کشف و ضبط اشیای تاریخی با قدمت هزاره اول قبل از میلاد و عصر مفرغ در استان مازندران
کشف و ضبط 350 سکه و 2 مجسمه قدیمی در بردسکن
آماده معرفی جاذبه‌های تبریز هستیم
باید تبادل گردشگر ایران و ترکیه به موازنه برسد
استفاده از ظرفیت‌‌های «تبریز2018» و «همدان2018» برای جذب گردشگران خارجی
  پربيننده ترين اخبار
  اوقات شرعی


  وضعيت هوا


  ارسال خبر به ما : چاپ

رسوایی بزرگ بر سر فیلم عصبانی نیستم

درمیشیان که البته تاکنون درباره موضع پیشین شمقدری واکنش رسمی نشان نداده، همراه با این یادداشت بسیار تند، مستنداتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد حق با اوست. کارگردان عصبانی نیستم پروانه ساخت این فیلم سینمایی را منتشر کرد که در آن تاریخ صدور پروانه ساخت، 22 مهرماه 1392 درج شده که این زمان علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده بود...

  

پس از آنکه حسینی وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی از ساخت فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» بدون دریافت نمایش سخن به میان آورد، درمیشیان با انتشار مستنداتی، ثابت کرد که او این فیلم جنجالی را پس از دریافت پروانه ساخته است؛ مستنداتی که موقعیت او را به عنوان کارگردان فیلمی که با وجود دریافت پروانه نمایش، اجازه اکران نیافته، تحکیم می‌بخشد.

به گزارش «تابناک»؛ جلوگیری از اکران عمومی فیلم سینمایی «عصبانی نیستم» به کارگردانی رضا درمیشیان که قرار بود از صبح امروز در سینماهای سراسر کشور به نمایش درآید، باعث شده این فیلم حتی بیش از ماهیتش اهمیت یابد و در واقع اکنون بحث نه صرفاً درباره خود فیلم، بلکه درباره مکانیزمی است که نتیجه‌اش چنین چالش‌هایی می‌شود. کاملاً واضح است که وقتی سخن از مکانیزم‌ها به میان می‌آید، هر مسئولی بکوشد تا این وقایع را به دوره دیگری نسبت دهد.

در این اوضاع، سیدمحمد حسینی وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت و گویی به صورت کامل منکر صدور پروانه ساخت برای این فیلم سینمایی شد و تاکید کرد که پس از شروع ساخت این فیلم سینمایی، مدیران سینمایی در دوره وزارت او، از ساخت چنین اثری خبردار شده‌اند و سپس برای دریافت پروانه ساخت توسط عوامل این فیلم سینمایی اقدام شود.

 

حسینی گفت: «موضوع اصلی این است که «عصبانی نیستم» بدون مجوز شروع به ساخت کرد و بعد از پیگیری‌های ما، آنها برای مجوز اقدام کردند. همچنین در آن دوران طبیعی بود که چنین فیلمی اجازه اکران پیدا نکند؛ البته در سال های اخیر هم در دولت یازدهم، این فیلم اجازه اکران پیدا نکرد. ابتدا کار را ساختند و بعد دوستان ما به آنها پیغام دادند، شما باید در نهایت مجوز بگیرید. طبق روال فیلمی که مجوز ندارد، نمی‌تواند اکران شود. مگر اینکه برخی بخواهند راه خودشان را طی کنند و ارتباطی خارج از کشور داشته باشند و برای آنها فیلم بسازند.»

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی در حالی این موضع‌گیری را داشت که پیش از این، جواد شمقدری معاون سینمایی او گفته بود:‌ «عصبانی نیستم فیلمی بود که آنچه الان ساخته شده با آنچه اول از ما مجوز ساخت گرفت تفاوت دارد، یعنی وقتی دولت عوض شد کارگردان با فیلمنامه خودش فیلم را ساخت و توقیف شد. چه بسا اگر مدیریت ما ادامه پیدا می‌کرد کارگردانش این کار را نمی‌کرد و همان فیلمنامه اول را می‌ساخت که تایید شده بود. آن وقت دیگر توقیف هم نمی‌شد. در واقع این خطای فیلمساز بود که وقتی دولت تغییر کرد، فکر می‌کرد می‌تواند فیلمنامه تایید شده را تغییر دهد. البته من خودم فیلمنامه را نخوانده بودم اما همکارانی که خوانده بودند پس از تماشای فیلم ساخته شده گفتند فیلمنامه تغییر کرده است.»

در این شرایط رضا درمیشیان در یادداشتی بسیار تند خطاب به وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی نوشته است: «تصوير پروانه ساخت فيلم سينمايی «عصبانی نیستم!» در پاسخ به اظهارات سراسر كذب آقای سيدمحمد حسينی، وزير محترم ارشاد و فرهنگ اسلامی دولت احمدی‌نژاد، مبنی بر ساخت «بدون مجوز» فيلم سينمايی «عصبانی نيستم!» و اظهارات دروغين ايشان مبنی برای پیگيری‌هايشان برای صدور مجوز پس از فيلمبرداری (!!!) مقايسه تاريخ كلاكت زمان فيلمبرداری و تاريخ صدور پروانه ساخت به خوبی گواه دروغگويی ايشان است. لطفا اين «پروانه ساخت» را «دست» به «دست» برسانيد به دست وزير «دلواپس» آقای احمدی‌نژاد تا ديگر دروغ نگويند. حق شكايت از آقای حسينی را برای خود محفوظ می‌دارم.» 

درمیشیان که البته تاکنون درباره موضع پیشین شمقدری واکنش رسمی نشان نداده، همراه با این یادداشت بسیار تند، مستنداتی را منتشر کرد که نشان می‌دهد حق با اوست. کارگردان عصبانی نیستم پروانه ساخت این فیلم سینمایی را منتشر کرد که در آن تاریخ صدور پروانه ساخت، 22 مهرماه 1392 درج شده که این زمان نه تنها علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شده بود، بلکه حتی حجت الله ایوبی نیز حکم ریاست سازمان سینمایی را دریافت کرده بود.

البته طبیعتا مصوبه شورای پروانه ساخت برای این فیلم سینمایی متعلق به مدتی پیش بوده اما در نهایت پروانه‌ای که صادر شده و مبتنی بر آن، روند تولید این فیلم جنجالی پی گرفته شده، به هفته پایانی مهر ماه 1392 بازمی‌گردد و از این منظر قضاوت تا حدودی دشوار است.

کارگردان «عصبانی نیستم» همچنین تصویر کلاکت این فیلم را منتشر کرد که تاریخ‌های ثبت شده نشان می‌دهد این فیلم اساساً در دولت یازدهم کلید خورده است. بنابراین امکان اینکه این فیلم در دولت دهم کلید خورده باشد و سپس وزیر وقت خواستار صدور پروانه ساخت برای آن شده باشد، لااقل با مستندات موجود همخوانی ندارد. به نظر می‌رسد گره اکران این فیلم و چند فیلم دیگر که روی کاغذ از مسئولان فعلی سازمان سینمایی پروانه نمایش گرفته‌اند، هر روز کورتر می‌شود.

 شماره خبر : 202    مشاهده : 108    انتشار : 1396/9/29        آرشيو فرهنگ و هنر در گردشگری         آرشيو همه اخبار


   نظرات کاربران :

نام و نام خانوادگی : *  
نظرات : *

(حداکثر 900 کارکتر)

 
کارکتر تايپ شده :  
   

www.velveleh.com

کلیه حقوق تجاری اين سايت برای شركت راهكار آفرين كيش محفوظ میباشد

استفاده و انتشار مطالب اين سايت با نیت بالا بردن فرهنگ و دانش بشری آزاد میباشد